Krikščionybė

by Adminas 0 Comments

Krikščionybė – tai yra mūsų šalies pagrindinė religija. Ir taip buvo nuo senų senovės. Tačiau laikai keičiasi ir žmonės tampa kur kas liberalesni bei atviresni. Tai reiškia, kad šiomis dienomis krikščionybė anaiptol nėra vienintelė religija, kurią išpažįsta mūsų šalies gyventojai. Ir tame nėra nieko blogo, keisto ar neįprasto. Kiekvienas žmogus pasirenka tai, kas jam yra priimtiniausia ir tai, kuo jis nori tikėti. Tiek krikščionybė, tiek ir bet kuri kita religija niekuomet neturėtų drausti tikėti nesusitelkiant į vieną visuotinai pripažįstamą religinį asmenį. Žmonės turi pasirinkimo laisvę ir jie turi gyventi tokį gyvenimą, koks nekenkia aplinkiniams ir koks jiems atrodo pats tinkamiausias.

Jei žmogus save vadina krikščionimi, tai tikrai nereiškia, kad jis būtinai reguliariai privalo lankytis bažnyčioje, lankyti mišias ir atlikti kitus su šios religijos išpažinimu susijusius veiksmus. Žmogui pakanka tikėti tuo, kas jam atrodo tikra. Jei žmogus tiki Dievu, melstis jis gali viduje. Tai daryti jis gali būdamas bet kur ir bet kada. Jis neturi būti įspraustas į griežtus ir neperžengiamus rėmus bei daryti būtent taip, kaip daroma dauguma. Žmogus turi būti visiškai laisvas ir laisvai rinktis ne tik tai, kuo jis nori tikėti, tačiau ir taip, kaip jis tai nori daryti. Tik tuomet žmogus gali pasijusti tikru žmogumi ir suprasti savo esybę.

Be to, jei žmogus yra krikščionis ir tik Dievu, jis jokiu būdu neturi jokios teisės smerkti kitų žmonių, kurie netiki Dievu ir yra pasirinkę visiškai kitą religiją. Taip pat jokiu būdu negalima smerkti ir ateistų, kurie netiki aukštesnėmis jėgomis ir negarbina nei vienos religijos Dievo. Kaip jau buvo minėta, žmogus turi pasirinkimo laisvę – būtent todėl jis ir yra laisvas. Jei sukaustysime žmogaus galimybes rinktis tikėjimą ir versime pasirinkti tik vieną konkrečią religiją, tuomet negalėsime teigti gyvenantys laisvoje ir demokratinėje visuomenėje. Tuomet mes vadovausimės labai griežtomis ir kitų mums primestomis taisyklėmis, kurios galbūt visiškai neatitinka mūsų vidinių įsitikinimų, požiūrio, norų ir tikslų.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>